Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to nowa dziedzina stomatologii, która zajmuje się estetyką uśmiechu.
Piękny uśmiech to symbol zdrowia i urody, zwiększa naszą samoocenę i pewność siebie, dlatego pacjenci chętnie korzystają z współczesnej medycyny. Dla uzyskania optymalnego efektu, konieczna jest współpraca kilku specjalistów oraz pacjenta. Lekarz musi dokładnie poznać oczekiwania pacjenta, aby mógł przedstawić mu indywidualny plan leczenia.
W naszej klinice oferujemy kilka zabiegów pozwalających uzyskanie pięknego uśmiechu.

Wybielanie

Profesjonalne wybielanie zębów w naszej klinice przy użyciu lampy ZOOM daje fantastyczne efekty. Ten system wybielania jest naukowo zaawansowaną, opatentowaną procedurą, dlatego też porównując inne metody gabinetowego wybielania zębów, system ZOOM nie ma sobie równych. Wybielanie zębów lampą to zabieg bezpieczny dla szkliwa, gwarantuje wybielenie zębów już po upływie dwóch 15-minutowych sesji.

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie zębów jest obecnie bardzo rozpowszechnione w kosmetyce dentystycznej. Żel wybielający nakładany jest do szyny nazębnej, którą pacjent zakłada na noc.
Stężenie preparatu jest dużo niższe niż to używane w gabinecie przez stomatologa, dlatego szynę z żelem pacjent zakłada przez kilka kolejnych nocy. Dzięki wysokiej lepkości żelu, kontakt z zębami jest przedłużony, więc wybielanie jest szybkie i rezultaty pacjent widzi już po pierwszej nocy!

Korekta kształtu zębów

Przy użyciu nowoczesnych materiałów adhezyjnych lub licówek pełnoceramicznych możemy skorygować kształt i kolor zębów, zachowując ich naturalną budowę. Przy ich pomocy możemy np. zamknąć diastemę(szparę)między zębami lub pokryć przebarwiony ząb.

Superestetyczne uzupełnienie braków zębowych

Dla pacjentów z brakami zębowymi, którzy chcą uniknąć szlifowania zdrowych zębów najlepszym rozwiązaniem są implanty - uzupełnienia na miarę XXI wieku. Następnie na zastosowanych implantach wykonujemy pełnoceramiczne korony i mosty.

Profesjonalny zabieg czyszczenia zębów

Prawidłowo przeprowadzony zabieg czyszczenia zębów składa się z kilku etapów:
* usunięcie kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradzwiękowego (tzw. skaling)
* piaskowanie, czyli usunięcie osadu i powierzchownych przebarwień za pomocą piaskarki stomatologicznej
* polerownie zębów (polishing)
* instruktaż higieny jamy ustnej