Porady, Blog

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami.


Brak pojedyńczego zęba

Jeśli straciłeś ząb, naturalną reakcją jest chęć jego szybkiego uzupełnienia, szczególnie jeśli chodzi o ząb przedni. Ale co jeśli brak zęba nie jest widoczny podczas uśmiechu? Przez większość osób ten fakt jest zwykle ignorowany.

Tymczasem brak każdego zęba może wywierać niekorzystny wpływ na jakość Twojego życia oraz ogólnie na zdrowie całego organizmu. W czasie żucia zdrowe zęby powodują poprawę budowy kości, jeśli natomiast mamy luki w uzębieniu, kość w tym miejscu zanika co prowadzi do poważnych komplikacji. Ponadto w sytuacji braku zęba, pozostałe zęby mają tendencję do przesuwania się w kierunku istniejącej przerwy. Wpływa to niekorzystnie na zgryz i rozłożenie siły pomiędzy dolnymi i górnymi zębami. Taka sytuacja niekorzystnie wpływa na mięśnie i stawy prowadząc do bólów i innych objawów takich jak na przykład bóle głowy (migrena).

Dlatego dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, każdy ząb jest bardzo ważny.

Najlepszym rozwiązaniem na uzupełnienie braku zęba pojedynczego jest jego natychmiastowe uzupełnienie implantem z pełną odbudową protetyczną.

Przed wynalezieniem implantów luki w uzębieniu były maskowane wykonywaniem tradycyjnego mostu, gdzie trzeba było oszlifować dwa sąsiednie, często zdrowe zęby, które potem nierzadko stawały się martwe.

Uzupełnienie w formie implantu nie narusza koron sąsiednich, a wręcz przeciwnie, może poprawić ich umocowanie w kości. Dzieje się tak, ponieważ wstawienie implantu zapobiega zanikowi kości, dzięki czemu zęby sąsiednie nie są narażone na przesuwanie czy też rozchwianie. Jeśli doprowadzimy do zaniku kości to w przyszłości będzie on konieczny do uzupełnienia, co wpłynie znacząco na czas i koszt leczenia implantologicznego. Dlatego w przypadku utraty zęba, bardzo ważna jest szybka decyzja o podjęciu leczenia.

W przypadku planowanego usunięcia, możemy często umieszczać implant stomatologiczny natychmiast po ekstrakcji zęba, skracając tym ilość zabiegów chirurgicznych do jednego oraz redukując czas gojenia o ponad 50%.

Tak więc wstawienie implantu daje ogromne korzyści nie tylko estetyczne ale i zdrowotne.


Brak kilku zębów - odbudowa na implantach

Zęby są zintegrowaną częścią naszego ciała i pełnią bardzo ważną funkcję dla prawidłowego działania całego organizmu. Dlatego każdy ząb jest tak ważny. Na przykład zachowanie wszystkich zębów zapewnia ich właściwe ustawienie - zarówno w przednich jak i w bocznych odcinkach.

W czasie żucia zdrowe zęby powodują poprawę jakości kości i zapobiegają jej zanikowi. Natomiast brak zębów może spowodować kurczenie się kości, ponieważ nie jest ona pobudzana przez żucie. Często powoduje to zmiany w wyglądzie twarzy.

Utrata więcej niż jednego zęba może być wynikiem choroby, wypadku lub po prostu wrodzonych słabych zębów. Jednak ich brak na pewno w znacznym stopniu obniża jakość codziennego życia. Może to także determinować podejście do opieki stomatologicznej w przyszłości. W takim przypadku niezastąpionym rozwiązaniem jest odbudowa na implantach.

Nowoczesne uzupełnienia stomatologiczne pomagają wielu osobom podnieść jakość swojego życia. Dzięki najnowszym technologiom i materiałom można zastąpić nawet bardzo rozległe ubytki zębowe w sposób zapewniający naturalny wygląd i prawidłowe funkcjonowanie.

Zapytaj lekarza o możliwości przywrócenia naturalnego zdrowego uśmiechu, który pomoże Ci odzyskać pewność siebie.


Brak kilku zębów- most na implantach

Most na implantachto najlepsze rozwiązanie uzupełnienia protetycznego w przypadku kilku sąsiadujących ze sobą ubytków zębowych.

Porcelanowe mosty wykorzystuje się w celu odbudowy zębów, które zostały usunięte lub nie kwalifikują się do leczenia. Most protetyczny jest wykonywany indywidualnie w taki sposób, aby kształtem i kolorem pasował do Twoich naturalnych zębów, dzięki czemu różnica jest praktycznie niezauważalna.

Trwały most z naturalnie wyglądającymi koronami oparty zostaje na implantach stomatologicznych, które stanowią bardzo mocne fundamenty. Są wykonane z mocnego biokompatybilnego stopu tytanu i bez problemu spełniają funkcję naturalnych korzeni zębów. Zastosowanie implantów stomatologicznych, zapobiega zanikowi kości, dzięki czemu sąsiednie zęby pozostają nienaruszone.

Inną zaletą tego rozwiązania jest uniknięcie konieczności szlifowania sąsiednich zdrowych zębów pacjenta, a tym samym ich nieodwracalnego uszkodzenia. Most na implantach lekarz może wykonać w chwili, kiedy ma pewność, że implant stomatologiczny zintegrował się z kością (czas gojenia i integracji implantu stomatologicznego z kością wynosi do ok. 6 m-cy).

Nowoczesne uzupełnienia stomatologiczne pomagają wielu osobom podnieść jakość swojego życia. Dzięki najnowszym technologiom i materiałom można zastąpić nawet bardzo rozległe ubytki zębowe w sposób zapewniający naturalny wygląd i prawidłowe funkcjonowanie.

Zapytaj lekarza o możliwości przywrócenia naturalnego zdrowego uśmiechu, który pomoże Ci odzyskać pewność siebie.


Brak kilku zębów lub całkowity brak zębów

Atrakcyjne, zdrowe zęby są ważne dla zdrowia całego naszego organizmu i dobrego samopoczucia. Dzięki nim wyglądasz dobrze i czujesz się pewnie kiedy się uśmiechasz. Utrata zębów może mieć wiele przyczyn i zawsze negatywnie wpływa na jakość życia.

Brak zębów może powodować zanikanie kości. Dzieje się tak dlatego, że kość przestaje być stymulowana przez żucie podczas jedzenia, naturalną sytuacje podczas korzystania z własnych zębów. Powoduje to zmiany w kształcie i wyglądzie twarzy.

Przy rozleglejszych lub całkowitych brakach zębowych zwykle stosuje się różnego rodzaju protezy stomatologiczne.

Protezy tradycyjne są w obecnych czasach przestarzałym rozwiązaniem. Korzystanie z takiej protezy jest niewygodne a także może okazać się bolesne. Protezy tego typu utrudniają żucie i gryzienie wielu pokarmów, co może uniemożliwiać jedzenie ulubionych potraw. Korzystanie z takich protez może także zaburzać wymowę. Posiadanie protezy tradycyjnej powoduje także zanik kości co prowadzi do zmian w wyglądzie twarzy.

Odzyskanie estetyki i funkcji jamy ustnej przy znacznej utracie zębów umożliwia proteza na implantach.

Zdejmowana proteza na implantach zapewnia stabilizację po umocowaniu na dwóch lub więcej implantach stomatologicznych. W tym przypadku podstawę do protezy tworzą implanty, zintegrowane z kością w wyniku naturalnego procesu. Korony zębów uformowane w kształcie protezy, stomatolog umieszcza w jamie ustnej pacjenta przy zastosowaniu różnych systemów mocowań. Wybór systemu łączącego implanty z protezą uzależniony jest od indywidualnych możliwości protetycznych pacjenta. Dobrze wykonana proteza spełnia funkcje utraconych zębów. Dzięki temu rozwiązaniu można bez niepokoju żuć różne pokarmy, a zmysł smaku zostaje niezmieniony. Pacjent czuje się tak jakby miał swoje naturalne zęby.

Zapytaj lekarza o rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.