Implanty

Co roku ok. 80 tysięcy Polek i Polaków jako metodę odbudowy brakującego uzębienia wybiera leczenie implantologiczne.

Dlaczego?

Bo tylko wszczepienie implantów stomatologicznych daje pacjentom możliwość odzyskania wszystkich funkcji własnych zębów, czyli idealnego uśmiechu, możliwości spożywania każdego posiłku oraz trwałości na całe życie.

Większość pacjentów jest bardzo zaskoczona, kiedy dowiadują się, że implanty z odbudową to jednocześnie najbezpieczniejsza i w wielu przypadkach najtańsza forma wypełniania ubytków w uzębieniu.

Zaskakuje ich również sam przebieg zabiegu implantacji.

Jak przebiega zabieg implantacji?

Lekarz implantolog przeprowadza zabieg w znieczuleniu miejscowym. Na życzenie pacjenta zabieg można też wykonać pod narkozą, choć po rozmowie z lekarzem decyduje się na to bardzo niewielu pacjentów.

Czytaj więcej...

Jaką część zęba zastępuje implant?

Implant stomatologiczny to precyzyjnie dobrana tytanowa śruba, którą doświadczony implantolog w trakcie zabiegu wszczepia w kość żuchwy lub szczęki pacjenta. Wszczepiony implant zastępuje korzeń brakującego zęba i stanowi solidny fundament do jego odbudowy.

Czytaj więcej...

Jakie doświadczenie ma lekarz przeprowadzający zabieg?

W naszej klinice leczenie implantologiczne prowadzi dr Bartłomiej Kasprzak, implantolog z 10 -letnim doświadczeniem, który dotychczas przeprowadził ok. 1000 zakończonych sukcesem zabiegów implantacji.

Czytaj więcej...

Bezbolesne wszczepianie implantów

Zabieg wszczepienia implantów standardowo przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, czyli takim jak przy większości zabiegów stomatologicznych. Można z całą pewnością stwierdzić, że jest całkowicie bezbolesny. Wszczepienie implantu wiąże się ze znacznie mniejszym dyskomfortem jak chociażby rutynowy zabieg usunięcia zęba. Jeśli pacjent ma takie życzenie zabieg można wykonać także pod narkozą. Nie należy zatem obawiać się bólu podczas wszczepiania implantu.

Koszty wszczepienia implantu

W obecnych czasach posiadanie implantów nie jest już luksusem, na który mogą sobie pozwolić nieliczni. Na początku należy wiedzieć, że na całkowitą cenę leczenia implantologicznego składa się koszt wszczepienia implantu oraz koszt odbudowy protetycznej czyli między innymi korony. Każda końcowa cena uwarunkowana jest wieloma czynnikami, takimi jak np. rodzaj materiałów, skomplikowanie zabiegu, czy konieczność wykonania dodatkowych badań. Aby poznać koszt rozwiązania dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb, należy porozmawiać z lekarzem.

Dlaczego warto umówić się na konsultacje implantologiczne?

Mają Państwo ubytek w uzębieniu?

Leczenie implantologiczne także w Państwa przypadku może okazać się najkorzystniejszą cenową opcją odzyskania pełnego uśmiechu. Implant z odbudową to „trzeci ząb”, który przy zachowaniu prostych zasad higieny zostanie na całe życie.

Oczywiście zakres leczenia implantologicznego, a przez to również i cena, zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. Dlatego dr Bartłomiej Kasprzak podczas konsultacji dokładnie zapozna się z Państwa sytuacją oraz zaproponuje optymalny plan leczenia.

Mają Państwo ubytek w uzębieniu?
Zapraszamy na pełną konsultację implantologiczną do doktora Bartłomieja Kasprzaka.