Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna obejmuje cały szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej: Ekstrakcje (usuwanie) zębów: Usuwanie zębów w dzisiejszych czasach jest ostatecznością i dokładamy wszelkich starań, aby do tego nie dopuścić, wykorzystując najnowsze osiągnięcia medycyny.

Ekstrakcje (usuwanie) zębów

Usuwanie zębów w dzisiejszych czasach jest ostatecznością i dokładamy wszelkich starań, aby do tego nie dopuścić, wykorzystując najnowsze osiągnięcia medycyny.

Operacyjne usuwanie zębów zatrzymanych

Ząb zatrzymany to ząb, który mimo zakończonego rozwoju pozostaje niewyrżnięty (może być całkowicie niewidoczny w ustach lub widoczny częściowo). Problem ten najczęściej dotyczy „ósemek”, czyli zębów mądrości, które niejednokrotnie ułożone są poziomo w kości. Na szczęście dzięki dużemu doświadczeniu, umiejętnościom i wiedzy ekstrakcje takich zębów nie stanowią dla nas większego problemu.

Chirurgiczne odsłanianie zębów zatrzymanych w celu ściągnięcia ich do łuku zębowego

Przy zabiegu uczestniczy również ortodonta, który w odpowiedni sposób przykleja zamek na odsłonięty ząb i dowiązuje go do aparatu ortodontycznego.

Resekcje wierzchołków korzeni

Resekcja korzenia polega na chirurgicznym odcięciu wierzchołka korzenia zęba z jednoczesnym usunięciem zmian zapalnych i odpowiednim zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego. Dotyczy przypadków, w których przy wierzchołku korzenia toczy się proces zapalny.
Po zabiegu często pozostaje znaczny ubytek kości w okolicy resekowanego korzenia, który należy uzupełnić biomateriałem kościozastępczym.

Chirurgia implantologiczna

Ta dziedzina ma na celu poprawę warunków kostnych szczęki i żuchwy przed wszczepieniem implantów. Najczęściej wykonywanymi zabiegami jest podnoszenie dna zatoki szczękowej oraz sterowana regeneracja kości.

Drobne zabiegi chirurgiczne

Wykonujemy także drobne zabiegi chirurgiczne takie jak, podcięcie wędzidełka wargi górnej lub języka, plastykę dziąsła, wycinanie przerostów dziąseł, kształtowanie brzegu dziąsła np. po leczeniu ortodontycznym. Zabiegi te wykonujemy najczęściej przy użyciu lasera.